Ministerstvo školství podle Dobeše vyčerpá všech 53 miliard dotací z EU

Ministerstvo školství vyčerpá všech plánovaných 53 miliard dotací z Evropské unie. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl odstupující ministr školství Josef Dobeš s tím, že tak splnil slib daný premiérovi ohledně nápravy čerpání peněz z Bruselu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje | Foto: Filip Jandourek

„Třiapadesát miliard je celý operační program a já garantuji, že všechny peníze vyčerpáme. My jsme čerpání zrychlili, já nemám důvod říct, že nevyčerpáme,“ uvedl Dobeš ve Dvaceti minutách.

Končící ministr již dříve slíbil zlepšit čerpání z evropských fondů do konce března, v opačném případě chtěl rezignovat. Nakonec se rozhodl odejít z funkce kvůli plánovaným vládním škrtům.

Dnes odpoledne jedná Dobeš ve svém úřadu o čerpání dotací s evropským komisařem Johannem Hahnem. Už včera po oznámení své rezignace řekl, že se na setkání těší, mnoho problémů s čerpáním peněz prý úřad už vyřešil.

Dobeš povede školství do konce měsíce, rezignaci předá v pátek

Číst článek

Zbytek nápravných opatření bude na nástupci Josefa Dobeše, který má na ministerstvu skončit k 1. březnu. Jako o možných nástupcích se spekuluje o Dobešových spolustranících z Věcí veřejných Dagmar Navrátilové, Janě Drastichové či Milanu Šťovíčkovi.

Komise ministerstvu školství pozastavila na konci loňského roku přes jednu miliardu korun. Audit Evropské komise totiž odhalil chyby v zadávání veřejných zakázek.

Klára Bílá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme