Ministerstvo školství pro neoddalování začátku školního roku

Pražské základní školy, které poničila voda nebo v nich bydlí evakuovaní lidé budou mít o 14 dnů delší prázdniny. Posunutí začátku školního roku doporučuje rada hlavního města kvůli složité dopravě i školám středním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školačka | Foto: Základní škola Hluboká nad Vltavou

Vedení většiny škol, které v naší zemi postihly záplavy, se přitom snaží zahájit školní rok v řádném termínu, tedy 2.září. Takové informace má k dnešku ministryně školství Petra Buzková, která oceňuje, že jejího generálního souhlasu s prodloužením prázdnin do doby nutné na opravy školních budov, bude využito jen v nejnutnějších případech.

Jako příklad uvedla ministryně poznatek ze své dnešní návštěvy v povodněmi vážně postižené Střední zdravotní škole v Písku: "Dnes tam všichni učitelé a většina studentů za pomoci armády uklízí. Byť v omezeném rozsahu se bude vyučovat, a to i v náhradních objektech". Minystryně také podle svých slov obecně zaznamenala tendenci od ředitelů škol, aby se vyučování neoddalovalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Buzková: Návštěva Písku

"Ministerstvo má velký zájem na tom, aby školní rok začal 2. září. Chápeme, že v některých školách to není možné," řekla na dnešní tiskové konferenci Buzková. Zdůraznila, že plošně odsunutí školního roku nevyhlásí.

Buzková připustila, že prázdniny v některých silně poničených školách mohou být i delší než jen do poloviny září. "O délce prázdnin rozhodne ředitel školy po dohodě se zřizovatelem, kterým jsou obce nebo kraje," zdůraznila Buzková. Podle ní může vedení školy posunout také začátek výuky například kvůli složité dopravě z 8. na 9. hodinu dopolední.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme