Z ministerstva školství odejde i druhý politický náměstek Pavlík

Z ministerstva školství odejde po nástupu nového ministra Roberta Plagy (ANO) i druhý politický náměstek Petr Pavlík (ČSSD), kdy skončí, zatím neví. Pracovat bude na Univerzitě Karlově, kde působí již nyní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Robert Plaga | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Ministerstvo školství čekají změny na náměstkovských křeslech. Odchod už oznámil náměstek za KDU-ČSL Jaroslav Fidrmuc. Plaga, který sám začínal jako politický náměstek, chce podle Fidrmuce posty politických náměstků zcela zrušit.

Pavlík v tuto chvíli přesně neví, kdy funkci opustí. Má se stejně jako Fidrmuc ještě sejít s ministrem Plagou. Kromě práce na ministerstvu působí Pavlík jako vyučující na Fakultě humanitních studií Univezity Karlovy.

Kdo je ministr školství Robert Plaga? Pedagog, zastupitel Brna, který prověří inkluzi

Číst článek

Druhý politický náměstek Fidrmuc také zatím neví, kdy ve funkci skončí. „Pan ministr (Plaga) mi oznámil, že bude rušit pozice politických náměstků,“ řekl v pátek.

Na ministerstvu školství je kromě politických námstěků ještě šest odborných. Sedmým byl nový ministr Plaga, který měl na starosti vysoké školy a výzkum. Na úřadě ale Plaga začínal v roce 2015 jako politický náměstek za ANO.

Politické náměstky odvolají podle médií například i noví ministři vnitra a financí. Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková a z pozice náměstka ministryně financí odejde náměstek Ondřej Závodský. Oba jsou členy KDU-ČSL, která byla v koaliční vládě v uplynulém volebním období.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme