Ministerstvo školství šetří. Začne slučovat přímo řízené organizace

Ministerstvo školství chce sloučit čtyři ze čtrnácti přímo řízených organizací. Tento chystaný krok má především ušetřit peníze a snížit počet zaměstnanců organizací. Ty podle ministra školství Josefa Dobeše stojí úřad miliardu korun ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

„Zejména je to snížení administrativy pro základní a střední školy. Všichni říkají, nám chodí papíry a různé statistiky ze všech těchto organizací a oni ani nevědí, že nám posílají to stejné a my to musíme vyplňovat. Minimálně jsme dneska vyslali signál, místo čtyř papírů vám přijde jeden papír,“ vysvětlil Dobeš.

Ředitelé organizací, které se sloučí, o záměru ministerstva školství ví, ale nadšení z něho nejsou. Sloučení se týká Výzkumného ústavu pedagogického, Národního ústavu odborného vzdělávání, Institutu pedagogicko-psychologického poradenství a Národního institutu pro další vzdělávání.

„Je to otázka měsíců, kdy se nám to skutečně povede udělat. Dneska jsme všem čtyřem ředitelům a ředitelkám oznámili, že k těmto krokům dojde. Nebylo to přijato s žádnou velkou radostí. Já tam vnímám zejména odbourávání byrokracie. Je tu jedno velké ministerstvo a čtrnáct malých, to není správný stav,“ dodal ministr školství.

Dobeš Radiožurnálu řekl, že slučování se nevyhne ani dalším organizacím. Jeho cílem je vytvořit z nynějších čtrnácti organizací pouze tři. Snížení organizací pod ministerstvem školství byl jeden z návrhů nového ministrova poradce, ředitele soukromého gymnázia PORG Václava Klause mladšího.

Lenka Rafaelová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme