Ministerstvo školství šetří. Začne slučovat přímo řízené organizace

Ministerstvo školství chce sloučit čtyři ze čtrnácti přímo řízených organizací. Tento chystaný krok má především ušetřit peníze a snížit počet zaměstnanců organizací. Ty podle ministra školství Josefa Dobeše stojí úřad miliardu korun ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

„Zejména je to snížení administrativy pro základní a střední školy. Všichni říkají, nám chodí papíry a různé statistiky ze všech těchto organizací a oni ani nevědí, že nám posílají to stejné a my to musíme vyplňovat. Minimálně jsme dneska vyslali signál, místo čtyř papírů vám přijde jeden papír,“ vysvětlil Dobeš.

Ředitelé organizací, které se sloučí, o záměru ministerstva školství ví, ale nadšení z něho nejsou. Sloučení se týká Výzkumného ústavu pedagogického, Národního ústavu odborného vzdělávání, Institutu pedagogicko-psychologického poradenství a Národního institutu pro další vzdělávání.

„Je to otázka měsíců, kdy se nám to skutečně povede udělat. Dneska jsme všem čtyřem ředitelům a ředitelkám oznámili, že k těmto krokům dojde. Nebylo to přijato s žádnou velkou radostí. Já tam vnímám zejména odbourávání byrokracie. Je tu jedno velké ministerstvo a čtrnáct malých, to není správný stav,“ dodal ministr školství.

Dobeš Radiožurnálu řekl, že slučování se nevyhne ani dalším organizacím. Jeho cílem je vytvořit z nynějších čtrnácti organizací pouze tři. Snížení organizací pod ministerstvem školství byl jeden z návrhů nového ministrova poradce, ředitele soukromého gymnázia PORG Václava Klause mladšího.

Lenka Rafaelová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme