Ministerstvo spravedlnosti otevře ještě letos tři nové věznice

Kvůli obrovskému množství vězňů otevře ministerstvo spravedlnosti do konce roku ještě tři věznice. Česká republika patří v počtu odsouzených na špičku v Evropské unii, víc vězňů v přepočtu na obyvatele mají už jen Pobaltské státy. Důvodem je především špatné využívání alternativních trestů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Volák | Zdroj: ČTK

Nově věznice ve Vyšních Lhotách, Poštorné a Rapoticích mají mít místo pro 1000 odsouzených.

„Vězeňská služba nezahálí, reaguje na dramatickou přeplněnost českých věznic, která se místy pohybuje až přes 130 procent,“ říká náměstek ministra spravedlnosti za ODS Daniel Volák.

Navzdory novým místům by věznice nepobraly všechny odsouzené, kdyby řádně nastoupili do výkonu trestu. Přes 5200 trestaných se totiž k dnešnímu dni nástupu do vězení vyhýbá.

„Naši sousedé – Německo, Rakousko – jsou na to mnohem lépe, my jsme na tom dvakrát hůř. Patří to k takovému českému koloritu trestního soudnictví, že ne všichni respektují rozsudek soudu a musí být časem donuceni k nástupu do výkonu trestu,“ přiznává Volák.

Vězení ve Vyšních Lhotách má ulehčit tomu ostravskému. Stavějí ho i sami vězni

Číst článek

Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme