Ministerstvo spravedlnosti potvrdilo zakonzervování tří věznic kvůli amnestii

Ministerstvo spravedlnosti souhlasí s dočasným zapečetěním tří káznic kvůli úbytku vězňů po amnestii. Zakonzervování budov ve Velkých Přílepech u Prahy, Poštorné u Břeclavi a Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku navrhla minulý týden vězeňská služba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodba věznice (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Pro ministerstvo bylo rozhodující, že většina zaměstnanců zavřených věznic nepřijde o práci, potvrdila mluvčí Štěpánka Čechová. Ministerstvo navíc předpokládá, že nápravná zařízení dlouho prázdné nezůstanou.

Podstatné pro stanovisko ministerstva bylo ujištění vězeňské služby, že většině zaměstnanců bude nabídnuto uplatnění v rámci vězeňské služby. Finanční dopad bude znám až na základě analýzy, ale už teď můžeme říci, že půjde o úspory v řádech milionů korun,“ uvedla mluvčí.

Ministerstvo podle ní ale předpokládá, že v dohledné době se budovy opět naplní. „Už vzhledem k faktu, že v České republice je přes šest tisíc osob, které jsou odsouzené k výkonu trestu a dosud k němu nenastoupily,“ dodala.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme