Ministerstvo vnitra bude rušit některé policejní školy

Nad budoucností pěti vyšších policejních škol v Česku visí otazník. Při návštěvě Vysočiny to potvrdil ministr vnitra Jan Kubice. O tom, které školy zaniknou nebo se sloučí, by měli úředníci rozhodnout během následujícího půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příjezd posil na policejní základnu v Rumburku | Zdroj: ČTK

Hlavní roli v záměru rušit policejní školy hrají peníze. Podle ministra vnitra nedisponuje jeho resort tolika financemi, aby utáhl provoz všech pěti vyšších policejních škol.

Navíc některá zařízení mají obrovské areály, které zejí z větší části prázdnotou. Málo je také studentů, protože policie v posledních třech letech nenabírala žádné nové policisty z civilu.

„Je prostě nutné si uvědomit, že za poslední tři roky policie nenabírala žádné nové policisty z civilu. Pak je otázka, zda je ekonomicky možné všechny udržet. Já jsem ten poslední, kdo by chtěl likvidovat věci, které fungují. Na druhé straně je ale otázka ekonomické udržitelnosti jak dál,“ uvedl Kubice.

V průběhu následujících šesti měsíců budou tedy úředníci vyhodnocovat, která škola se zachová. Například jihlavská škola má velké plus v tom, že je zaměřena na dopravní policisty. Jestli to ale bude stačit k jejímu zachování není jasné. Naopak jasné je to, co bude s pedagogy ze zrušených škol. Těm ministerstvo vnitra slibuje nová místa, kterých je prý u policie dost.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme