Ministerstvo vnitra nemusí platit pokutu za zveřejnění videa ze zatýkání Nečasové. Soud ji zrušil

Soud zrušil pokutu ministerstvu vnitra za zveřejnění záznamu ze zatýkání Jany Nečasové, dříve Nagyové. Pokutu ministerstvu uložil Úřad pro ochranu osobních údajů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nečasová, dříve Nagyová | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Úřad uložil šedesátitisícovou sankci resortu za to, že tehdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta poskytl v prosinci 2013 záznam ze zadržení Nečasové České televizi. Ta ho poté odvysílala v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Podle úřadu tak narušil její soukromí.

Soud teď ale dal vnitru za pravdu, že veřejný zájem převážil nad právem Nečasové na soukromí. Veřejnost měla podle rozhodnutí soudu právo přesvědčit se o tom, že postup policistů při zatýkání byl v pořádku. Nečasová to totiž zpochybňovala a označila zásah za nepřiměřený.

Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Tomáš Paták připustil, že se úřad proti rozhodnutí soudu možná odvolá. „Úřad pro ochranu osobních údajů respektuje rozhodnutí soudu a zváží podání kasační stížnosti,“ řekl Radiožurnálu Paták.

Ministerstvo vnitra rozhodnutí soudu nebude komentovat, dokud nedostane písemné vyhotovení rozsudku.

Adéla Davidová, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme