Ministerstvo vyzvalo turisty mířící do Turecka k opatrnosti

České ministerstvo zahraničí vyzvalo turisty mířící do Turecka, aby byli maximálně obezřetní. Po sérii atentátů z posledních dní doporučuje vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí. Zároveň by turisté měli dbát pokynů místních bezpečnostních úřadů a sledovat bezpečnostní situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útoky v Antalyi | Zdroj: ČTK

Začátkem týdne explodovalo několik náloží v Istanbulu a v oblíbených letoviscích Marmaris a Antalya. Výbuchy si vyžádaly tři mrtvé a desítky zraněných.

Informace o současné bezpečnostní situaci v zemi mohou čeští turisté získat na internetových stránkách ministerstva www.mzv.cz a na stránkách velvyslanectví v Ankaře www.mzv.cz/ankara.

V případě nouze mohou Češi kontaktovat v Turecku stálou službu velvyslanectví v Ankaře na čísle +90 532 375 13 87 nebo stálou službu konzulátu v Istanbulu na čísle +90 533 257 38 80.

Turecké bezpečnostní síly dnes zajistily 74 kilogramů plastické trhaviny, kterou obvykle používají kurdští radikálové. Právě skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK) se k útokům v turistických centrech přihlásila.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme