Česko by mělo poslat 50 milionů třem organizacím na humanitární pomoc, projedná to vláda

Česko by do konce roku mělo věnovat 50 milionů korun třem mezinárodním organizacím, které se věnují humanitární pomoci. Peníze by měly posloužit na zdravotnickou pomoc na Ukrajině, na řešení problému s migrací v Zambii a na prevenci katastrof. Návrh ministerstva zahraničí projedná v pondělí vláda.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Humanitární pomoc (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle návrhu je deset milionů korun určeno pro Mezinárodní výbor Červeného kříže. Peníze jsou vázány na zdravotnickou pomoc v konfliktních oblastech na východě Ukrajiny. České velvyslanectví v Kyjevě bude využití daru monitorovat a bude hledat možnosti, jak činnost Červeného kříže koordinovat s dalšími českými humanitárními projekty.

Česko posílá více humanitární pomoci do zahraničí. Peníze jdou do Sýrie, Jemenu nebo na Ukrajinu

Číst článek

Dvacet milionů korun by měl dostat Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a využít je pro řešení problému s migrací v Zambii. Africká země, která patří mezi prioritní státy české zahraniční rozvojové pomoci, se potýká s přílivem uprchlíků ze sousedního Konga, uprchlické tábory v Zambii provozují i české neziskové organizace.

Zbývajících 20 milionů korun dostane Úřad OSN pro snižování rizika katastrof (UNDRR). Peníze poslouží na snižování rizika katastrof a zlepšování odolnosti vůči nim ve všech šesti prioritních zemích české rozvojové pomoci, kterými jsou vedle Zambie Bosna, Gruzie, Moldavsko, Etiopie a Kambodža. Česko s UNDRR spolupracuje dlouhodobě, čeští experti se podílejí na vyhodnocování rizik přírodních katastrof.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme