Ministerstvo zahraničí obdrželo německé stanovisko k Temelínu

Šéf naší diplomacie Jan Kavan už dostal na stůl stanovisko německé vlády k Temelínu. Berlín v něm vyzývá Zemanův kabinet, aby odstavil z bezpečnostních důvodů jihočeskou jadernou elektrárnu. Kavanův mluvčí Aleš Pospíšil upřesnil, že se jedná o stanovisko spolkového ministerstva životního prostředí, které přijal Schröderův kabinet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Aleš Pospíšil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál také uvedl, německá vláda si přeje konzultovat problémy uvedené v předaném dokumentu a zdůrazňuje, že otázka Temelína nemá nic společného se vstupními rozhovory s Evropskou unií, včetně možnosti uzavřít kapitolu o energetice. Pospíšil zároveň připomněl, že postup české vlády bude formulován ve středu.

Krátce dnes o německém požadavku mluvili místopředsedové Zemanovy vlády. Vícepremiér Vladimír Špidla upozornil, že výstavba Temelína je plně v naší kompetenci a že je Česká republika schopna provozovat temelínskou jadernou elektrárnu na úrovni těch nejvyšších standardů.

Evropská komise nemá žádné protesty německé vlády proti spuštění Temelína. Řekl to komisař pro rozšíření Günter Verheugen s tím, že pokud by německá vláda chtěla Temelín uzavřít, byl by tím mírně překvapen.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme