Ministerstvo zahraničí obdrželo německé stanovisko k Temelínu

Šéf naší diplomacie Jan Kavan už dostal na stůl stanovisko německé vlády k Temelínu. Berlín v něm vyzývá Zemanův kabinet, aby odstavil z bezpečnostních důvodů jihočeskou jadernou elektrárnu. Kavanův mluvčí Aleš Pospíšil upřesnil, že se jedná o stanovisko spolkového ministerstva životního prostředí, které přijal Schröderův kabinet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Aleš Pospíšil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál také uvedl, německá vláda si přeje konzultovat problémy uvedené v předaném dokumentu a zdůrazňuje, že otázka Temelína nemá nic společného se vstupními rozhovory s Evropskou unií, včetně možnosti uzavřít kapitolu o energetice. Pospíšil zároveň připomněl, že postup české vlády bude formulován ve středu.

Krátce dnes o německém požadavku mluvili místopředsedové Zemanovy vlády. Vícepremiér Vladimír Špidla upozornil, že výstavba Temelína je plně v naší kompetenci a že je Česká republika schopna provozovat temelínskou jadernou elektrárnu na úrovni těch nejvyšších standardů.

Evropská komise nemá žádné protesty německé vlády proti spuštění Temelína. Řekl to komisař pro rozšíření Günter Verheugen s tím, že pokud by německá vláda chtěla Temelín uzavřít, byl by tím mírně překvapen.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme