Ministerstvo zahraničí zmírnilo varování pro cesty do Istanbulu a Ankary

Ministerstvo zahraničí zmírnilo varování pro cesty do tureckých měst Ankary a Istanbulu. Stále ale platí výzva k obezřetnosti. Turisté by se podle úřadu měli i nadále vyhýbat jihovýchodní části Turecka. V případě Ankary ministerstvo radí návštěvu pouze v odůvodněných případech, jako je pracovní cesta nebo studium.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z poloevropského Istanbulu je na syrskou hranici nejméně 1200 km, přesto i tady narazíte na syrské běžence. Bezpečně je najdete kolem parku Ghezi. | Foto: Daniela Vrbová

„Dále se pokud možno vyhnout cestování do hlavního města Ankary. Už jsme z toho vyřadili město Istanbul, kde je situace po nepovedeném převratu stabilizovaná a turistům v tuto chvíli bezprostřední riziko nehrozí,“ říká mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Ministerstvo zahraničí zároveň doporučuje lidem, kteří do Istanbulu nebo Ankary vycestují, aby zůstali v kontaktu s cestovní kanceláří a vyhýbali se větším shromážděním lidí.

V zemi kvůli nevydařenému vojenskému převratu platí již několik týdnů výjimečný stav. V Turecku také dále pokračují čistky, které se dotkly už víc než 60 tisíc soudců, vojáků nebo učitelů.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme