Ministerstvo žaluje exšéfa České správy sociálního zabezpečení. Viní ho z podvodů při prodeji bytů

Ministerstvo práce a sociálních věcí žaluje exředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Viléma Kahouna. Žaloba se týká i jeho tehdejšího náměstka Karla Choda, který je nyní zástupcem ředitele ČSSZ. Podle ministerstva oba muži figurovali v privatizaci služebních bytů. O případu píše úterní vydání deníku Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo České správy sociálního zabezpečení na pražském Smíchově | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Ministerstvo oba muže viní z toho, že v roce 2009 zahájili privatizaci 18 služebních bytových domů a souvisejících pozemků v pražských Radlicích. A to aniž by je předtím, než rozhodli o jejich nepotřebnosti pro ČSSZ, nabídli jiným organizačním složkám státu, popisuje Právo.

Deník Právo má k dispozici text trestního oznámení, podle kterého nechalo vedení ČSSZ byty zchátrat špatnou rekonstrukcí a snížit tak před prodejem jejich cenu.

Ministerstvo oba viní z porušení povinností při správě cizího majetku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. Kahoun veškerá obvinění odmítl, Chod nechtěl kauzu komentovat.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme