Ministerstvo žaluje exšéfa České správy sociálního zabezpečení. Viní ho z podvodů při prodeji bytů

Ministerstvo práce a sociálních věcí žaluje exředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Viléma Kahouna. Žaloba se týká i jeho tehdejšího náměstka Karla Choda, který je nyní zástupcem ředitele ČSSZ. Podle ministerstva oba muži figurovali v privatizaci služebních bytů. O případu píše úterní vydání deníku Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo České správy sociálního zabezpečení na pražském Smíchově | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Ministerstvo oba muže viní z toho, že v roce 2009 zahájili privatizaci 18 služebních bytových domů a souvisejících pozemků v pražských Radlicích. A to aniž by je předtím, než rozhodli o jejich nepotřebnosti pro ČSSZ, nabídli jiným organizačním složkám státu, popisuje Právo.

Deník Právo má k dispozici text trestního oznámení, podle kterého nechalo vedení ČSSZ byty zchátrat špatnou rekonstrukcí a snížit tak před prodejem jejich cenu.

Ministerstvo oba viní z porušení povinností při správě cizího majetku a také ze zneužití pravomoci úřední osoby. Kahoun veškerá obvinění odmítl, Chod nechtěl kauzu komentovat.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme