Ministerstvo zdravotnictví chce prověřit hospodaření pojišťoven

Ministerstvo zdravotnictví posílá do zdravotních pojišťoven kontrolu, aby prověřila jejich hospodaření. Řekl to dnes náměstek ministryně zdravotnictví Radovan Suchánek s tím, že prověrka proběhne v nejbližší době.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Kontrola má ukázat neefektivitu vynakládání peněz pojišťoven a mimo jiné má také posoudit smlouvy, které pojišťovny uzavírají se zdravotníky.

"Ze zákona vyplývá, že tuto kontrolu provádí ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo financí. Za tímto účelem jsme jednali také s ministrem Bohuslavem Sobotkou, aby kontroly proběhly co nejrychleji a přinesly očekávaný efekt."

" To znamená, aby objevily slabá místa v systému správy veřejného zdravotního pojištění a vedly k urychlené nápravě neefektivity ve zdravotních pojišťovnách," uvedl Suchánek.

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová navíc uložila zástupcům ministerstva zdravotnictví ve správních radách pojišťoven, aby si vyžádali přehled výdajů na preventivní programy.

Soukromí lékaři se ve čtvrtek chystají zavřít ordinace. Vadí jim pozdní platby od pojišťoven. Neviní z toho však pojišťovny, ale ministerstvo, které podle nich problémy způsobilo svými cenovými vyhláškami. Totéž tvrdí i někteří zástupci pojišťoven. Emmerová považuje protest lékařů za zbytečný. Vinu za současný stav necítí a v posledních dnech několikrát zopakovala, že odstupovat nehodlá.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme