Státní tajemník a dva náměstci Blatného se nakazili covidem. Ministerstvo jejich stav nekomentuje

Dva náměstci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a státní tajemník se nakazili koronavirem. Informaci přinesl server Seznam Zprávy. Náměstkyně Alena Šteflová nákazu covidem-19 potvrdila, dalšími nakaženými jsou podle zdrojů z ministerstva náměstek Radek Policar a tajemník Stanislav Měšťan. Ani jeden z nich ale na dotazy novinářů nereagoval.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva náměstci ministra zdravotnictví Blatného (za ANO) a státní tajemník jsou v karanténě. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Informace o zdravotním stavu zaměstnanců nemá podle svých slov ani mluvčí resortu Barbora Peterová. „Jedná se o čistě osobní záležitost, kterou by bylo zcela nevhodné jakkoliv komentovat, či dokonce zveřejňovat,“ sdělila serveru Seznam Zprávy.

Podle tří zaměstnanců ministerstva jsou Policar a Měšťan v současnosti v karanténě kvůli pozitivnímu testu. Nákazu virem okomentovala pouze Šteflová. „V současné době jsem v karanténě,“ uvedla. Kde a jak se trojice nakazila, zatím není jasné.

Zveřejňování čísel o očkování vázne. Ministerstvo s jejich poskytnutím otálí, obchází při tom zákon

Číst článek

Další náměstkyně Helena Rögnerová uvedla, že v karanténě není. „Viděla jsem se s nimi, ale měla jsem respirátor. Dneska jsem měla výsledek testu a byl negativní,“ upřesnila. V izolaci není ani náměstek Vladimír Černý.

Sám ministr Blatný byl mezi prvními, kdo na konci loňského roku obdrželi vakcínu proti covidu-19. Na dotaz, zda kvůli nákaze spolupracovníků nemusel na testy, ale dosud neodpověděl. V minulosti se koronavirem nakazila mimo jiné hlavní hygienička Jarmila Rážová. Pozitivně testovaný byl tehdy také šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

V Česku bylo podle odhadů očkováno proti covidu-19 70 tisíc až 75 tisíc osob. Oficiálně nahlášeno z očkovacích center bylo 61 474 lidí. 

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme