Ministerstvo zdravotnictví je i nadále bez ředitele komunikace. Vybraný kandidát odmítl nastoupit

Ministerstvo zdravotnictví vybralo nového ředitele odboru komunikace, který měl nastoupit 1. března. V den nástupu ale ministerstvu sdělil, že nenastoupí. Uvedla to mluvčí resortu Barbora Peterová. Na případ upozornil také Deník N.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zdravotnictví je i nadále bez ředitele komunikace | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Výběrové řízení vyhlásilo ministerstvo na začátku ledna, zájemci měli předložit návrh strategie komunikace ke covidu-19. Z výběrového řízení vzešel vítěz, který měl v pondělí nastoupit.

Ministr Blatný: Pokud nám budou chodit vakcíny, budeme mít v létě sedm milionů naočkovaných

Číst článek

„Bohužel jsme včera obdrželi informaci od dotyčného uchazeče, že na své místo nenastoupí. Jedná se o osobní rozhodnutí jedince, jež nemáme možnost dále nijak ovlivnit, a ani nám nepřísluší komentovat důvody, jež dotyčného k tomuto rozhodnutí vedly,“ napsala mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Podle ní je fungování odboru i nadále zajištěno a další kroky, které se týkají vedení odboru, „budou součástí interního řešení“.

Nový ředitel měl podle vypsaného inzerátu vytvořit a realizovat komunikační strategii k nemoci covid-19 a měl také zpracovat vnější i vnitřní komunikaci ministerstva. Úřad požadoval například vysokoškolské vzdělání, znalost mediálního prostředí nebo práci s utajovanými informacemi nejméně ve stupni „důvěrné“ nebo schopnost vést odbor formou krizového řízení.

Pracovní místo je zařazené ve 13. platové třídě pro zaměstnance ve veřejných službách. Podle praxe v oboru je platový tarif od 28 880 korun hrubého bez praxe do 42 640 korun za praxi delší než 32 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme