Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na ředitele pražské hygieny

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na post ředitele či ředitelky hygienické stanice hlavního města Prahy. Šéfkou pražské hygieny je sedmdesátiletá Zdeňka Jágrová. Zda se rozhodla z pozice odejít, ČTK zjišťuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zdravotnictví | Zdroj: Úřad vlády ČR

Oznámení vyvěsilo ministerstvo zdravotnictví na webu. Vítěz výběrového řízení by se funkce měl ujmout v lednu příštího roku. Zájemci o post se mohou hlásit do 10. listopadu. 

Náměstkyně ministra zdravotnictví: Zavádět povinné testování v této situaci nebudeme

Číst článek

Lékařka a epidemioložka Jágrová se ředitelkou pražské hygieny stala v roce 2019. Ve funkci nahradila Jana Jarolímka, kterému letos v září odvolací soud potvrdil dvouletou podmínku a peněžitý trest půl milionu korun za vydírání podřízeného.

Jágrová předtím vedla na pražském pracovišti hygieny protiepidemiologický odbor. V minulosti působila také na středočeské hygienické stanici v Kolíně.

Pražská hygienická stanice letos musela prošetřovat například okolnosti letu olympijského týmu na hry do Tokia, po kterém bylo pozitivně testováno na covid-19 několik sportovců. Někteří pak přišli o start na hrách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme