Ministerstvo zemědělství chce podpořit zdravé stravování. Uspořádalo soutěž pro designéry

Ministerstvo zemědělství by chtělo zvýšit zájem rodičů a jejich dětí o zdravé stravování. Vyhlásilo proto soutěž pro mladé designéry. Ti měli vymyslet obal na zdravou svačinu a také zábavné nástroje, kterými by si děti mohly konzumaci ovoce a zeleniny ještě víc zpříjemnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablko | Foto: stock exchange

Zdravá svačina by mohla i hezky vypadat. To byla hlavní myšlenka soutěže, kterou vyhlásilo ministerstvo zemědělství.

„Přijde nám, že tím zabijeme několik much jednou ranou. Pomůže mladým lidem v tom, aby se zvedly jejich reference, budou-li si hledat zaměstnání, a samozřejmě využijeme jejich kreativity a nápadů, často neotřelých, nových k lepší prezentaci. Pro nás hlavní efekt je upozornit na kvalitní českou potravinu. Dát tomu trošku jiný marketing,“ vysvětluje ministr zemědělství Petr Bendl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o soutěži ministerstva zemědělství připravila redaktorka Eva Rajlichová

Ze zhruba padesáti zaslaných návrhů zvítězila Marie Krajníková z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

„Navrhla jsem tři produkty. Jako první jablečňák – je to kráječ na jablka. Funguje obdobně jako standardní kráječ, ale je tam atraktivní grafika a je to hravé. Potom vrták – funguje jako kráječ na okurku, vlastně tvoří spirálu. Je stylizovaný do žraloka. A kousal, to je šejkr na ovoce a na různé tekutiny,“ říká Marie Krajníková.

„Vycházela jsem z filozofie, že jsem chtěla děti motivovat na nějaké kreslené postavičky. Není to nic konkrétního. Jednotlivé postavičky mají i svoje charaktery,“ doplňuje Krajníková.

Porotu tvořili nejen výtvarníci, ale také výživový poradce. První místo prý vybrali bez zaváhání. „Všechny návrhy, které přišly do soutěže a byly přijaty, byly originální a skvělé. A do této slečny jsme se všichni naprosto zbláznili. Řekli jsme ano, to je první místo,“ upřesňuje předsedkyně poroty Dáša Chladová.

Podobné aktivity ze strany ministerstva se zamlouvají i české Ovocnářské unii. „I pro nás, pro pěstitele je to určitý potenciál, protože budeme moct třeba produkci ve větší míře uplatnit,“ dodává předseda unie Martin Ludvík.

V následujících měsících se bude hledat firma, která by mohla ty nejlepší studentské návrhy realizovat. Podívat se jak vypadají, je možné přímo v budově ministerstva zemědělství do půlky dubna.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme