Ministerstvo zemědělství mírní opatření na hranicích

Ministerstvo zemědělství mírní opatření proti zavlečení nákazy slintavkou a kulhavkou do země. Dezinfekce vozidel a obuvi cestujících, která si dosud vyžádala několik desítek miliónů korun, se ruší. Na tomto místě přinášíme plné znění rozhodnutí ministra zemědělství Jana Fencla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zemědělství jako orgán příslušný podle § 44 odst. 1 písm. f) zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších předpisů, mění mimořádná veterinární opatření č.j. 18965/2001-1000 nařízená podle § 54 odst. 2 písm c) a odst. 3 veterinárního zákona k ochraně státního území před zavlečením a šířením slintavky a kulhavky na území České republiky takto:

V bodu 6) Provozovatelé mezinárodních letišť a leteckých handlingových společností jsou povinni:

se vypouštějí opatření tohoto znění:

- "nainstalovat dezinfekční rohože s účinnou dezinfekcí v místech výstupu cestujících z letadel ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska,

- zabezpečit dezinfekci obuvi u cestujících přijíždějících ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska s využitím dezinfekčních rohoží".

Odůvodnění:

Uvedená opatření se zmírňují na základě současného výskytu nebezpečné nákazy slintavky a kulhavky u hospodářských zvířat ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, Irska, Francie a Nizozemska k ochraně státního území České republiky před zavlečením této nákazy.

Tímto rozhodnutím se mění mimořádná veterinární opatření pod č.j. 18965/2001-1000 ze dne 17.5.2001 a tato změna nabývá účinnosti dne 1.6.2001 od 0,00 hodin.

V Praze dne 28.5.2001

Ing. Jan Fencl

Ministr zemědělství ČR

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme