Brazílie 4:1 Jižní Korea

Na ministerstvu zemědělství skončili dva náměstci. Exministr Jurečka slučování sekcí kritizuje

Ve funkci náměstka na ministerstvu zemědělství skončili Viera Šedivá a pověřený náměstek Petr Jílek. Šedivá byla náměstkyně sekce pro potraviny, Jílek sekce zemědělských komodit a ekologického zemědělství. Jílek bude nadále ředitelem odboru. Ministerstvo schválilo změnu organizační struktury - tyto dvě sekce sloučilo do sekce zemědělství a potravinářství a vytvořilo novou sekci EU a zahraničních vztahů. Sdělil to mluvčí resortu Vojtěch Bílý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

Zároveň ministerstvo sloučilo oddělení ochrany půdy, které vzniklo v roce 2015 za ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) s oddělením registrů, vzniklo tak nové oddělení prostorových informací. Toto sloučení Jurečka kritizuje.

Vláda seškrtala stovky míst úředníků. Změny zatím státní kasu přišly na téměř 20 milionů

Číst článek

Nyní se podle Bílého připravují výběrová řízení na dvě neobsazená náměstkovská místa. „Řízením sekce EU a zahraničních vztahů je pověřen současný ředitel odboru zahraničně obchodní spolupráce Jiří Šír a řízením sekce zemědělství a potravinářství je pověřen současný ředitel odboru potravinářského Jindřich Fialka,“ dodal mluvčí.

Jurečka hodnotí sloučení ochrany půdy do prostorových informací negativně. „Aktivity, které jsme se snažili rozvíjet v oblasti ochrany půdy, ale i v rámci odboru strategie - všechno to pro mé nástupce není priorita, není to důležité, osekává se to,“ řekl bývalý ministr.

Velká výměna náměstků na ministerstvu průmyslu vyšla státní kasu na více než šest milionů

Číst článek

Kromě sekcí se k březnu sloučily odbory živočišných komodit a rostlinných komodit. Ministerstvo od změn očekává zefektivnění práce a propojení souvisejících agend. „Nově bude vytvořena sekce EU a zahraničních vztahů, neboť nová společná (evropská) zemědělská politika je v současnosti jednou z největších priorit,“ uvedl mluvčí.

Ministerstvo tak má nyní tři odborné náměstky, jednoho politického (Pavla Veselého z ČSSD) a dva pověřené náměstky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme