Ministerstvo životního prostředí rozhoduje o letišti ve Vodochodech

Ministerstvo životního prostředí teď rozhoduje, jestli povolí rozšíření středočeského Letiště Vodochody na mezinárodní terminál s pravidelnými linkami. Úředníci posoudí, jestli nebude mít negativní dopad na okolní obce a přírodu. Záležet bude na hodnocení studie vlivu stavby na životní prostředí EIA, kterou jim v těchto dnech zaslal majitel letiště firma Penta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody | Foto: Penta Investements

Ta například nepočítá s nočním provozem letiště. Dráhy příletů a odletů se také mají co nejvíce vyhnout okolním vesnicím. Ke studii EIA se mohou vyjádřit i okolní obce, mají na to třicet dnů. Podle starosty Panenských Břežan Libora Holíka je to ale šibeniční termín.

„Budeme žádat ministerstvo životního prostředí o prodloužení této lhůty. Chtěl bych ale zdůraznit, že firma Penta se dopustila velikého faulu zveřejněním této EIA. My jsme ale očekávali, že to zveřejní v době, kdy stará zastupitelstva skončí a nová ještě nebudou funkční. A ještě nejsou zvolení noví starostové a místostarostové,“ řekl Holík.

Obce v okolí letiště se chtějí bránit proti rozšíření i soudní cestou. Pokud ministerstvo studii schválí, vybudování mezinárodního terminálu ve Vodochodech se plánuje na rok 2013.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme