Ministerstvo životního prostředí rozhoduje o letišti ve Vodochodech

Ministerstvo životního prostředí teď rozhoduje, jestli povolí rozšíření středočeského Letiště Vodochody na mezinárodní terminál s pravidelnými linkami. Úředníci posoudí, jestli nebude mít negativní dopad na okolní obce a přírodu. Záležet bude na hodnocení studie vlivu stavby na životní prostředí EIA, kterou jim v těchto dnech zaslal majitel letiště firma Penta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody

Letiště Vodochody | Foto: Penta Investements

Ta například nepočítá s nočním provozem letiště. Dráhy příletů a odletů se také mají co nejvíce vyhnout okolním vesnicím. Ke studii EIA se mohou vyjádřit i okolní obce, mají na to třicet dnů. Podle starosty Panenských Břežan Libora Holíka je to ale šibeniční termín.

„Budeme žádat ministerstvo životního prostředí o prodloužení této lhůty. Chtěl bych ale zdůraznit, že firma Penta se dopustila velikého faulu zveřejněním této EIA. My jsme ale očekávali, že to zveřejní v době, kdy stará zastupitelstva skončí a nová ještě nebudou funkční. A ještě nejsou zvolení noví starostové a místostarostové,“ řekl Holík.

Obce v okolí letiště se chtějí bránit proti rozšíření i soudní cestou. Pokud ministerstvo studii schválí, vybudování mezinárodního terminálu ve Vodochodech se plánuje na rok 2013.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme