Ministertvo dopravy přiznalo chyby v testech autoškol

Ve zkušebních testech pro žáky autoškol se našly chyby. Někteří z absolventů se proto cítí být poškozeni. Jména těch, kteří u zkoušek neuspěli, budou zveřejněna koncem září. Testy, které přišly na 40 miliónů korun, přitom navrhlo a schválilo Ministerstvo dopravy a spojů. To pochybení přiznalo a slíbilo okamžitou nápravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek ministra dopravy Karel Holl však tvrdí, že rozruch kolem testů je zcela zbytečný. Systém zkoušek je podle něj naprosto v pořádku, plně srovnatelný se západní Evropou, a měnit jej nehodlají. Testy se pouze opraví takzvanými přelepkami. "Já si myslím, že až se tento systém vžije, bude nutit autoškoly k lepší práci a cílevědomějšímu připravování žáka na zkoušky," dodal Holl. Počet případů nespokojených absoloventů odhaduje v řádu jednotlivců, přesný počet ukáže vyšetřování, které má skončit do čtrnácti dnů.

Zakázkou ministerstva dopravy na tisk písemných testů pro autoškoly se bude zabývat i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ministerstvo si je nechalo udělat za 40 milionů od soukromé firmy, údajně bez výběrového řízení. Předseda antimonopolního úřadu Josef Bednář potvrdil, že budou posuzovat, zda ministerstvo dopravy neporušilo zákon o zadávání veřejných zakázek.

Jan Kvartek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme