Ministr Ambrozek nesouhlasí s novelou zákona o ekologii

Ministr životního prostředí Libor Ambrozek nesouhlasí s novelou zákona o ochraně přírody a krajiny, kterou předkládá skupina poslanců ODS, sociální demokracie a KSČM. Novela by vyloučila občanská sdružení z účasti na správních řízeních. Lidé by tak ztratili možnost vyjadřovat se k projektům, které by mohly zhoršit životní prostředí. To je podle ministra v rozporu s programovým prohlášením vlády i s našimi mezinárodními závazky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlé bledule v lese na břehu potoka | Foto: Ľubomír Lehotský

"To je samozřejmě vážné, za mnohem vážnější ale považuji skutečnost, že se lidem sděluje, že nemají možnost, vyjadřovat se k projektům, které se bezprostředně týkají jejich zdraví a životního prostředí," řekl Ambrozek. Ministr životního prostředí dále dodal, že by lidé v budoucnosti mohli přestat mít zájem vůbec se k podobným záležitostem vyjadřovat a hlavně se o dění ve svém okolí zajímat.

Podle ekologického Hnutí Duha by také návrh omezil právo občanů vyjadřovat se k velkým stavbám. Autoři předlohy argumentují tím, že chtějí ochránit investory před obstrukcemi zájmových skupin, které často brzdí velké stavby i proti zájmům veřejnosti.

Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme