Ministr Babiš bude pod policejní ochranou, schválila to vláda

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude pod policejní ochranou. O rozšíření seznamu lidí, které policie chrání, dnes rozhodla vláda. O policejní ochranu požádal Babiš v listopadu, kvůli výhrůžkám, které opakovaně dostává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš, Poslanecká sněmovna | Foto: Filip Jandourek

Podle materiálu ministerstva vnitra by mohly Babiše chtít ohrozit „kriminální skupiny“, kterým se nelíbí přístup resortu financí k celním a daňovým podvodům.

Podrobnosti o tom, jak konkrétně bude Babišova ochrana vypadat, by však měly zůstat neveřejné.

„Pokud je cílem chránit ministra financí, tak je potřeba to vyřešit profesionálně. Pokud je cílem o tom vést debatu v médiích, tak toho bych se já nerad účastnil,“ podotkl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Přesné náklady na policejní ochranku pro ministra financí nejsou vyčísleny. Na jednu denní směnu se však odhadují na 82 tisíc korun. Tyto peníze mají jít na platy pro policejního řidiče a osobní ochránce, kteří se u chráněné osoby střídají ve čtyřech denních směnách.

Další náklady představuje provoz aut, která policie potřebuje koupit. Pro chráněnou osobu jsou potřeba tři automobily. Cena jednoho auta podle podkladů pro vládu vyjde zhruba na 2,4 milionu korun.

ČTK, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme