Ministr Besser měl předložit důkazy o své nevině, myslí si Polčák

Ministr kultury Jiří Besser měl po zveřejnění zprávy o svém bytě na Floridě jednat rychleji a sám přinést důkazy o své nevině. Mohl se tak vyhnout tlaku na své odvolání. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl místopředseda Starostů a nezávislých Stanislav Polčák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK k transformaci Národního divadla a Státní opery, Jiří Besser | Foto: Filip Jandourek

„Myslím si, že měl jednat v řádu hodin. To znamená svým společníkům z té firmy, což je všechno legální aktivita – nakoupení bytu, zahraniční investice, to je všechno legální, ale měl svým společníkům říci, že on je politik, a on potřebuje dokladovat to, že tam skutečně jeho účast byla ryze formální a oni přispěli, respektive se složili na ten byt,“ uvedl Stanislav Polčák.

Dodal, že Jiří Besser měl potvrdit a sám aktivně přednést důkazy na svoji obhajobu, že na nákup bytu ničím nepřispěl.

Jiří Besser hned po večerním návratu z Vatikánu pojede z letiště rovnou do Strakovy akademie, kde se setká s premiérem Petrem Nečasem. Mluvit budou o Besserových stycích s odsouzeným podnikatelem Pavlem Hrachem. Besser možná kvůli nim přijde i o ministerské křeslo.

Martin Veselovský, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme