Ministr Brabec chce zřídit 'malou Kobru'. Šetřit bude hlavně krádeže kovů

Zloději kovů by to měli mít v budoucnu těžší. Ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO chce zřídit speciální tým. Měl by působit při České inspekci životního prostředí a pracovat i napříč resorty vnitra, financí a průmyslu. Podporu by měl najít také v přísnějších zákonech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr životního prostředí Richard Brabec | Foto: Filip Jandourek

Nově by mělo být například těžší dostat na výkup kovů licenci a ty stávající by se pak měly revidovat. Omezit by se měl i počet sběren.

„Z nelegálního výkupu druhotných surovin, především kovů, se vyvinul kriminální segment, ve kterém se páchají desítky tisíc trestných činů a přestupků ročně. Škody jsou stovky milionů včetně škody na zdraví nebo na životech,“ řekl ministr Brabec.

Nová opatření by podle něj měla co nejméně postihnout slušné lidi a výkupce, naopak ale maximálně působit na šedou, kriminální zónu.

„Chceme například, jako jeden z kroků, velmi vážně mluvit o nutnosti zavedení kamerového systému. Každá sběrna by ho měla jako nutnou podmínku.“

Pokud by Brabcův tým řešil organizovaný zločin, spolupracoval by podle ministra se zvláštním daňovým útvarem Kobra.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme