Ministr Bublan pro neformální schůzku o zásahu na Letné

Poslanci dál trvají na osvětlení okolností kolem prvomájového policejního zásahu na pražské Letné. Skupina zákonodárců, která v úterý iniciovala neúspěšné jednání sněmovního branně-bezpečnostního výboru, poslala dopis ministru vnitra Bublanovi a vyzvala ho ke schůzce. Bublan se schůzce nebrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan

František Bublan

Podle něj ale půjde jen o neformální setkání: "Já se k tomu nechci stavět nějak negativně, jsem ochoten s nimi udělat nějakou neformální schůzku a o tom problému si s nimi popovídat. Nebráním se tomu, ale jak říkám, bude to neformální schůzka, ze které nebudou možná nějaká rozhodnutí výboru nebo něco podobného," poznamenal Bublan.

V úterý skončilo mimořádné zasedání sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost bez výsledku. Jednání bylo svoláno kvůli zásahu policistů proti antikomunistickým aktivistům při prvomájovém mítinku KSČM v Praze na Letné. Podle očekávání ale výbor díky hlasům poslanců ČSSD a KSČM neschválil program svého jednání, takže zasedání hned skončilo.

Mimořádné zasedání sněmovního výboru iniciovali lidovci. Společně s poslanci ODS, US-DEU a nezařazeným Tomáše Vrbíkem chtěli od ministra vnitra Františka Bublana a policejního prezidenta Jiřího Koláře slyšet vysvětlení tohoto - podle nich - nepřiměřeného policejního zákroku.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme