Ministr Bublan pro neformální schůzku o zásahu na Letné

Poslanci dál trvají na osvětlení okolností kolem prvomájového policejního zásahu na pražské Letné. Skupina zákonodárců, která v úterý iniciovala neúspěšné jednání sněmovního branně-bezpečnostního výboru, poslala dopis ministru vnitra Bublanovi a vyzvala ho ke schůzce. Bublan se schůzce nebrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan

Podle něj ale půjde jen o neformální setkání: "Já se k tomu nechci stavět nějak negativně, jsem ochoten s nimi udělat nějakou neformální schůzku a o tom problému si s nimi popovídat. Nebráním se tomu, ale jak říkám, bude to neformální schůzka, ze které nebudou možná nějaká rozhodnutí výboru nebo něco podobného," poznamenal Bublan.

V úterý skončilo mimořádné zasedání sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost bez výsledku. Jednání bylo svoláno kvůli zásahu policistů proti antikomunistickým aktivistům při prvomájovém mítinku KSČM v Praze na Letné. Podle očekávání ale výbor díky hlasům poslanců ČSSD a KSČM neschválil program svého jednání, takže zasedání hned skončilo.

Mimořádné zasedání sněmovního výboru iniciovali lidovci. Společně s poslanci ODS, US-DEU a nezařazeným Tomáše Vrbíkem chtěli od ministra vnitra Františka Bublana a policejního prezidenta Jiřího Koláře slyšet vysvětlení tohoto - podle nich - nepřiměřeného policejního zákroku.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme