Ministr Dobeš odvolal kvůli registru náměstka Tomana a vedoucí dvou odborů

Kvůli problémům ve fungování centrálního registru vozidel skončí ve funkci náměstek ministra dopravy Ivo Toman a ředitelé dvou odborů. Oznámil to šéf resortu Pavel Dobeš (LIDEM). Odvolaní podle něj opustí úřad nejpozději ke konci října.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ministr se k odvolání svých podřízených rozhodl na základě auditu společnosti Ernst&Young.

"Nejpozději ke konci října bude odvolán z funkce náměstek Toman a do konce října budou personální odpovědnost nést odbory a vedoucí odborů 330 a 150," uvedl Dobeš na tiskové konferenci.

Vedle náměstka svá místa opustí šéf odboru ICT a spisové služby Tomáš Kulman a ředitel odboru provozu silničních vozidel Petr Musil.

Podrobné výsledky auditu ohledně problémů ve fungování centrálního registru vozidel ministerstvo podle Dobeše zveřejní v příštím týdnu.

Problémy s registrem začaly zkraje prázdnin po spuštění nové verze systému a ani po víc než čtvrt roce nepracuje na 100 procent. Úředníci totiž musí stále zadávat některé údaje ručně, registrace je tak pomalejší.

Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha zakázku získala od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru.

Martin Hromádka, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme