Zeman jmenuje nové ministry 30. dubna. Kremlík chce zrychlit výstavbu, Havlíček zlevnit data

Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy a Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu. Na twitteru to v pondělí potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování se uskuteční v úterý 30. dubna ve 14.00 na Pražském hradě. Zeman Kremlíka a Havlíčka přijal v Lánech.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 15:15 15. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havlíček po schůzce se Zemanem řekl, že na zhruba hodinové schůzce hovořili o prioritách, které ho v resortu čekají. Budoucí ministr zmínil řešení energetické koncepce Česka, snižování cen mobilních dat nebo podporu podnikatelů. Chtěl by také restrukturalizovat agentury, které podporují český export.

Kremlík plánuje především usilovat o zjednodušení a zefektivnění legislativy v oblasti povolování liniových staveb. Za další prioritu označil zrychlení výstavby a přípravy klíčových dopravních staveb. „Z mého pohledu se jedná o stavby D3, D6, D35, D52 a samozřejmě silniční okruh kolem Prahy,“ řekl.

Kolapsy na dálnicích

Věnovat se Kremlík chce i tomu, aby nedocházelo k protahování kolapsů na některých dálnicích. „Pokud bude vyžadována legislativní změna, samozřejmě ji budu iniciovat,“ podotkl. Se Zemanem mluvil i o mýtném. Za svou prioritu označil i zabezpečení kontinuity přechodu na mýto po 1. lednu 2020.

Vladimír Kremlík chce pokročit i s budováním železnice na pražské letiště a do Kladna. Pokud se ukáže úspěšnost partnerství veřejného a soukromého sektoru (tzv. PPP projekty) u dálnice D4, bude chtít tuto formu financování rozšířit i na další dopravní stavby, zejména na D3. Prázdné drážní budovy chce nabídnout veřejnosti.

Do konce volebního období by chtěl, aby byly minimálně vytyčeny některé trasy vysokorychlostního železničního spojení. Pracovat chce také na zvýšení efektivity fungování Ředitelství silnic a dálnic, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah, ČD Carga a ČD Telematiky.

Nový ministr se plánuje tento týden sejít se svým předchůdcem Ťokem. Řekl, že si jeho práce váží. Plánuje také schůzku s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a se zástupci železničářských odborů.

Kremlík novinářům řekl, že s prezidentem neřešil personální otázky. S řediteli podřízených organizací se chce nejdříve sejít, poté se rozhodne o dalším postupu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme