Ministr dopravy potvrdil stavební povolení pro dálnici D49 z Hulína do Fryštáku

Ministr dopravy Karel Havlíček (ANO) potvrdil podle zjištění Českého rozhlasu Zlín 5. listopadu 2021 stavební povolení pro dálnici D49. Zamítl tak rozklady ekologických sdružení.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plánovaná trasa dálnice D49

Plánovaná trasa dálnice D49 | Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Stavbu dálnice D49 z Hulína do Fryštáku politici slavnostně zahajovali už v roce 2008. Stále ale nezačala - zdržel ji nedostatek peněz a připomínky ekologů. Na úsek dlouhý 16,4 kilometru je přitom podepsaná smlouva se zhotovitelem, dokončené jsou přípravné práce a loni ji povolilo ministerstvo dopravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakce hejtmana Radima Holiše na povolení výstavby dálnice D49

Námitky proti tomuto rozhodnutí podaly ekologické organizace Egeria, Děti Země, Vizovické vrchy a Spolek pro ekologii Kostelec. Ministerstvo podle nich dostatečně nedefinovalo účel stavby.

Po letech průtahů může nyní stavba konečně začít. Ministr dopravy Karel Havlíček podle zjištění Českého rozhlasu Zlín zamítl rozklady ekologických sdružení a stavební povolení pro dálnici D49 potvrdil. 

Řidiči opět jezdí po dálnici D35 z Olomouce do Lipníku. Po nárazu traktoristy do stožáru stála 28 hodin

Číst článek

Podle ředitele Správy Zlín ŘSD by se mělo začít stavět už v prosinci letošního roku.

Dálnice D49 má ulevit tranzitní dopravě především v okolí Zlína. V budoucnu by měla spojit střední a východní Moravu se západním Slovenskem. Od Hulína povede kolem Fryštáku a Zlína k Horní Lidči na Vsetínsku a do slovenské Lysé pod Makytou. 

Výstavbu úseku z Hulína do Fryštáku zajistí sdružení společností Skanska, Eurovia, Metrostav, DSP a Porr, trvat by měla zhruba tři roky. Náklady činí téměř 5,6 miliardy korun bez DPH.

Rozhodnutí Karla Havlíčka, které má 87 stran, najdete ZDE.

Růžena Vorlová, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme