Ministr dopravy přislíbil pomoc Libereckému kraji

Ministr dopravy Vít Bárta dnes zavítal do Libereckého kraje. Při návštěvě obcí postižených povodněmi především ocenil práci krizového štábu i jednotlivých starostů a jejich týmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta 13. srpna na silnici u Nové Vsi na Liberecku, kterou poničila povodeň.jpg | Zdroj: ČTK

Ministerstvo dopravy do zaplavených míst dnes posílá tři tisíce energetických nápojů. V pondělí z Prahy vyšle dva nákladní vozy s třiceti dobrovolníky a během následujících dní také 300 metrů provizorních mostů.

Ministr dopravy hejtmana Libereckého kraje ujistil, že dostavba klíčové komunikace 1/13 do Frýdlantského výběžku se nezastaví a také přislíbil finance.

„Státní fond dopravní infrastruktury je připraven zajistit možnost urychleného, především zálohového, čerpání peněz pro opravy silnic druhé a třetí třídy,“ uvedl Vít Bárta.

Škody dosáhly pěti miliard

Škody za pět miliard korun způsobily povodně v Libereckém kraji, řekl dnes na zasedání krizového štábu novinářům řekl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Na začátku příštího týdne armáda začne se stavbou provizorního mostu v Chrastavě na Liberecku.

„Nebude zpřístupněn pro osobní vozidla, protože by pravděpodobně přes něj neprojela,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Armády ČR v Liberci Josef Kulovaný.

Eva Malá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme