Ministr dopravy prosazuje delší lhůtu pro výměnu řidičských průkazů

Majitelé starších řidičských průkazů mají šanci, že termín pro výměnu těchto dokladů bude prodloužen. Do konce roku platí průkazy vydané v letech 1964 až 2000. Ministr dopravy Milan Šimonovský o prodloužení termínu jednal v Senátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní doklady

Osobní doklady | Foto: Jan Rosenauer

Šimonovský Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil, že se mu zatím - alespoň předběžně - podařilo přesvědčit senátory o přijetí příslušné novely. Jak ale Šimonovský upozornil, motoristé nevyužili tříleté období pro výměnu řidičských průkazů a nechali si to až na poslední rok. "Proto bych chtěl, aby tato krátká časová lhůta nevedla k obtěžování těch, kteří si řidičský průkaz potřebují vyměnit," zdůvodnil ministr, proč usiluje o prodloužení lhůty pro výměnu dokladů.

Milan Šimonovský nalezl v senátním hospodářském výboru pochopení pro novelu, která by oddálila nutnost výměny dokladů až do roku 2007. Horní komora Parlamentu se předlohou bude zabývat ještě na své dubnové schůzi. Poté návrh dostanou na stůl poslanci.

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme