Ministr dopravy slíbil, že registr vozidel bude v prosinci zcela bez problémů

Centrální registr vozidel by měl být v prosinci plně funkční a zcela bez problémů. Ministerstvo dopravy ho chce napojit na základní registry. Šéf resortu Pavel Dobeš to řekl na sněmu strany LIDEM v Brně. Pokud to nedopadne úspěšně, Dobeš odstoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Pavel Dobeš | Foto: Filip Jandourek

„Takováto věc se stane v průběhu prosince a do té doby já nechci kandidovat na žádné funkce ve straně LIDEM,“ řekl dnes Dobeš a doplnil:

„Teprve po úspěšném zapojení požádám členy Liberálních demokratů o to, abych se zapojil do stranické struktury, například na krajské úrovni. Pokud ten systém selže, tak je to zcela jednoznačná osobní odpovědnost, kterou v tuto chvíli už vidím sám v sobě.“

Předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake se netají tím, že jí nefunkční registry vadí.

„Byla bych nerada, abychom se hned zkraje zařadili ke stranám, kde jeden druhého obhajujeme, ačkoliv víme, že došlo k chybě. Jsem velmi ráda, že i pan ministr Dobeš ví, že tam k těm chybám došlo,“ prohlásila Peake.

Někteří řidiči i úředníci si stále stěžují na pomalost systému. A to právě kvůli tomu, že systém není napojený na základní registry a úředníci musí vypisovat údaje ručně. Informace pak musí ověřovat prostřednictvím sítě Czech Point.

Nový registr ministerstvo dopravy spustilo 9. července. Po zhruba hodině provozu systém selhal a od té doby se v něm objevují problémy. Dobeš kvůli němu odvolal z funkce náměstka a ředitele dvou odborů ministerstva.

Už v létě za tento systém dával ministr hlavu na špalek. Podmínku k setrvání ve vládě mu dával i premiér Petr Nečas. Registr se tehdy rozběhl a Pavel Dobeš o práci nepřišel. Teď ho tedy čeká další zkouška.

Věra Pfeifferová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme