Ministr dopravy Žák se sejde se zástupci Eurovie, chce řešit opravu zvlněné D47

Ministerstvo dopravy a firma Eurovia budou večer znovu řešit opravu zvlněné dálnice D47 na severní Moravě. Ministr Zdeněk Žák chce od ředitele stavební společnosti Martina Borovky slyšet návrh dalšího postupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvlněný úsek D1 (označovaný D47) do Ostravy | Zdroj: ČTK

„Firma deklarovala svůj závazek dálnici dostat do takového stavu, aby odpovídala normám,“ řekl Radiožurnálu ministr dopravy Zdeněk Žák s tím, že ho zajímá hlavně výsledek práce. Chce být ale informován i průběhu jednání.

„Teď měli technici za úkol definovat, co to znamená, co je to normovaný stav, za kterého bude možné dálnici v budoucnu převzít,“ dodává.

Jednání o zvlněné části dálnice D47 mezi stavební společností Eurovia a Ředitelstvím silnic a dálnic provází od začátku dohady. Sondy ŘSD měly naposledy prokázat, že v úseku chyběla část podkladu. To ale Eurovia odmítá a žádá o jiný druh průzkumu.

„Já považuji za důležité, aby tam došlo k dohodě, co se bude dít s tím, co dálnice skutečně obsahuje. My potřebujeme závazek firmy, že se postaví čelem k případným nedostatkům a že je dostaví. Jaké technické řešení se zvolí, to už je věc pro experty,“ uzavírá Žák.

Problematický úsek D47 (D1) - příčný řez dálničním tělesem | Foto: ČTK

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme