Ministr Dostál nesouhlasí s doplatkem pro katolíky

Ministr kultury Pavel Dostál nesouhlasí s nápadem premiéra Stanislava Grosse doplatit římskokatolické církvi 3,5 milionu korun na mzdy. Dostál je přesvědčen, že pražské arcibiskupství nemá na doplatek nárok. Další církve se navíc na základě tohoto rozhodnutí premiéra dožadují podobných částek. Pokud je nedostanou, chtějí se obrátit na Ústavní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Dostál

Pavel Dostál Radiožurnálu řekl, že neshledává dostatečný důvod, proč ministra financí žádat o další peníze.

"Já považuji za velice nesystémové, aby jedna církev získala některé finanční prostředky navíc, protože u nás je rovnoprávnost církví, a já prostě nevidím zdůvodnění pro ministra financí, abych žádal pro římskokatolickou církev o tři a půl milionu více, že si to pan arcibiskup Vlk politicky domluvil s panem premiérem."

Ministr kultury ale zároveň přiznal, že pokud předseda vlády své rozhodnutí nezmění, doplatek bude muset vyplatit. "Pokud tlak bude trvat, pan premiér je můj nadřízený, je tam jeho podpis, tak samozřejmě já ty peníze budu muset vyplatit."

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme