Ministr Drábek jedná s odbory. Demonstrace mu přišla zbytečná

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek považuje včerejší demonstraci odborů za neúčelnou. „Považuji za zbytečné, že jsou organizovány protesty proti něčemu, co ještě nebylo ani dojednáno, ani schváleno,“ řekl Drábek, který se dnes s odboráři schází.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek | Foto: Tomáš Adamec

„Jednání budou dál pokračovat a já věřím, že nakonec dojdeme k výsledku, který bude oboustranně přijatelný,“ podotkl ministr práce a sociálních věcí, který zároveň předpokládá, že odbory přijdou na jednání s vlastními návrhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09 ve Světě o osmé.

„Vyzval jsem zástupce odborů, aby přinesli vlastní alternativní návrhy. Protože, pokud vyjadřují nespokojenost s návrhy, které jsem předložil já, tak očekávám, že vyjádří svoje stanovisko nejen ve smyslu, že se jim to nelíbí, ale že navrhnou svoje řešení,“ řekl Drábek.

Odborům se kromě škrtů nelíbí ani návrh změn tarifních tabulek. K těm ale mají výhrady i jednotlivá ministerstva. Ve zdravotnictví by tak měla být zachována současná tabulka, včera představil ministr školství pětistupňovou tabulku pro svůj resort, vlastní návrhy prý chystají i ministři obrany nebo vnitra. Zda tedy skutečně dojde ke změně tarifních tabulek, ještě není jasné.

„Nechal bych tuto záležitost na jednání vlády. Je přirozené, že jednotliví ministři mají věcné připomínky k jednotlivým návrhům, ale to neznamená, že bychom na vládě nediskutovali o konkrétním směru, jakým budeme postupovat,“ dodal Drábek.

Václav Pešička, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme