Ministr Drábek svědčil kvůli kauze Šiška na policii, za svým náměstkem dál stojí

Ministr práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromír Drábek dopoledne vypovídal na policii. Kriminalisté chtěli jeho svědectví v kauze nyní už bývalého náměstka Vladimíra Šišky, který čelí obvinění z podplácení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) | Zdroj: ČTK

Jaromír Drábek kvůli kauze odejde na konci října z funkce. Při odchodu z policejní služebny řekl, že za svým náměstkem dál stojí. Výslech byl podle něj obšírný a utvrdil ho v tom, že korupční kauza je uměle vytvořená.

„Považuji způsob komunikace s policií za velmi korektní. Jenom mě ujistil v mém přesvědčení, že můj bývalý první náměstek neprovedl nic nečestného, neprovedl nic, co by se dalo označit jako trestný čin. Jsem přesvědčen, že se to během krátké doby ukáže,“ řekl Drábek.

Vladimír Šiška a bývalý ředitel odboru informatiky na ministerstvu práce Milan Hojer měli firmě OK Systém nabídnout zakázku, nadhodnocenou o 20 milionů korun.

Výměnou za to měla společnost stáhnout svoji stížnost k antimonopolnímu úřadu na způsob, jakým ministerstvo pořídilo od jiné firmy systém pro výplatu sociálních dávek.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme