Chorvatsko 0:0 Brazílie

Ministr Drobil odvolal ředitelku inspekce životního prostředí

Čerstvý vítr se zjevně do svého rezortu rozhodl vnést nový ministr životního prostředí Pavel Drobil. Netají se tím, že chce svůj úřad, jak říká, odideologizovat, zmírnit vazby na ekologické aktivisty. Dnes před polednem oznámil další krok, odvolává z funkce dosavadní ředitelku České inspekce životního prostředí Evu Tylovou. Ministr Drobil své rozhodnutí zatím podrobněji nevysvětlil. Paní Tylová nechce celou věc komentovat. Podle některých má ale její odvolání souvislost s obří a ekonomicky velmi zajímavou ‚ekozakázkou‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

„Tomuto kroku rozumím, protože paní Tylová je členkou Strany zelených. Jinak si ale myslím, že to příliš rozumné není. Paní Tylová má mnohou zkušeností z oblasti životního prostředí. Předtím, než byla jmenována ředitelkou ČIŽP zastávala mnoho významných funkcí včetně náměstkyně ministra životního prostředí. Je to tedy člověk, který věci opravdu dokonale rozumí," říká senátor Bedřich Moldan, ředitel Centra pro životní prostředí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O odvolání ředitelky ČIŽP mluvil na Radiožurnálu senátor Bedřich Moldan

„Nevím, jestli má pan ministr nějaké důkazy o tom, že je inspekce příkladem instituce, která podle něj funguje na ideologickou zakázku. Sám za sebe jsem hluboce přesvědčen o tom, že tomu tak není a inspekce fungovala velmi profesionálně a dobře,“ pokračuje Moldan.

„Česká inspekce životního prostředí je velmi důležitým orgánem v celém systému ochrany životního prostředí. Ze zákona má celou řadu funkcí. V poslední době se hovoří o takzvané ekozakázce a vůbec se nezdůrazňuje to, že ČIŽP by v této zakázce měla hrát klíčovou kontrolní roli. Jsem tedy přesvědčen, že v tomto případě se o nějaké ideologii dá těžko mluvit,“ domnívá se Bedřich Moldan.

Evu Tylovou vystřídá její dosavadní náměstek Milan Bukolský.

Veronika Sedláčková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme