Ministr financí Fischer chce přísněji vybírat lidi do dozorčích rad státních podniků

Ministr financí Jan Fischer chce do budoucna zpřísnit výběr lidí do vedení dozorčích rad státních podniků. Jak konkrétně bude postupovat u dvou exposlanců ODS Ivana Fuksy a Marka Šnajdra, ale Fischer neřekl. Fuksa by měl začít znovu vykonávat svou pozici ve vedení Českého aeroholdingu, Šnajdr v Čepru. Měsíc nemohli, protože byli ve vazbě. Dozorčí rady státních firem chce ministr Fischer zkontrolovat jednu po druhé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicepremiér a ministr financí Jan Fischer na schůzi vlády 16. července v Praze | Zdroj: ČTK

"Budu se zabývat všemi radami. Budu chtít, aby byl stát zastupován kvalifikovaně. Aby tam ti lidé chodili s dobrým mandátem, vraceli se ze zasedání dozorčí rady s tím, že přinesou nějakou zpětnou vazbu. Já se osobnímu vyznění všech dozorčích rad, které má ministerstvo ve svých kompetencích, ať už je to ČEZ, Český aeroholding a další, budu pečlivě zabývat,“ slibuje Fischer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr financí Jan Fischer slibuje, že se bude zabývat všemi dozorčími radami

Marek Šnajdr získal funkci ve státní společnosti Čepro po loňském odchodu ze sněmovny. Jestli ji bude zastávat i nadále, není ale podle mluvčí Čepra Lenky Svobodové jasné:

„Pan Marek Šnajdr vykonává v naší společnosti funkci předsedy dozorčí rady, ovšem jakékoli rozhodnutí o jeho dalším působení je ze zákona v působnosti valné hromady, což je Ministerstvo financí České republiky.“

Ivan Fuksa by měl znovu začít zastávat svou pozici ve vedení společnosti Český aeroholding.

„Ivan Fuksa zastává ve společnosti Český aeroholding pozici vrchního ředitele pro strategii a rozvoj, což je v podstatě výkonná pozice na úrovni náměstka, a zároveň je místopředsedou představenstva společnosti. Pokud jde o jeho návrat do společnosti, tak po dobu, co byl pan Fuksa ve vazbě, měl takzvané překážky na straně zaměstnance. To znamená, že mu za toto období neplynula žádná mzda,“ říká mluvčí podniku Michaela Lagronová.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme