Ministr financí Miroslav Kalousek povolil internetové sázení

Ministerstvo financí povolilo pěti tuzemským firmám provozování internetových kursových sázek. Jde o společnosti Sazka, Synot, Fortuna, Chance a Tipsport. Ministr Kalousek tak vyřešil dlouholetou patovou situaci, kdy internetové sázení v Česku nabízely pouze zahraniční firmy, které přitom spoléhaly na licence ze svých domovských zemí. U nás ale neodváděly daně, ani peníze na dobročinné účely.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí

Ministerstvo financí | Foto: Marián Vojtek

Tuzemské kanceláře sázky na síti nabídnout dosud nemohly. Stát tak přicházel na daních o stamiliony, řekl Radiožurnálu mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

"Šlo o neudržitelnou situaci, kdy poslední měsíce se obrovským způsobem rozmohlo ilegální sázení, kdy čeští občané skrz zahraniční firmy sázeli na internetu. Bylo to ilegální, nemělo to povolení ministerstva financí, ale velmi těžko s tím šlo bojovat."

Ministerstvo nyní tuzemským kancelářím on-line hazard podle mluvčího povolilo pod jednou podmínkou, a sice, že zajistí ochranu mladistvých.

"Provozovatel by měl umožnit účast ve hře pouze těm osobám, u nichž při registraci dle platného průkazu totožnosti ověří jejich totožnost a skutečnost, že se jedná o osoby starší 18 let. Budou se registrovat v kamenných pobočkách, podrobnosti, jak přesně to bude ošetřeno, uvedou přímo ty firmy," dodal mluvčí ministerstva financí.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme