Ministr Füle pro Radiožurnál: Vnitro by mělo filtrovat registraci stran

Ministerstvo vnitra by mělo filtrovat registraci politických stran. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl ministr pro evropské záležitosti Štefan Füle, a to v souvislosti se stáhnutím kontroverzních verzí volebních spotů do Evropského parlamentu nacionalistické Národní strany a krajně pravicové Dělnické strany z vysílání České televize a Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štefan Füle | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Volební klipy připravené těmito dvěma stranami totiž obsahovaly rasistické výroky. "Ten filtr by měl fungovat tak, že jestliže ho použijete v jednu konkrétní dobu a od té doby se ta která politická strana posune opravdu k extremistickým sklonům a xenofobii, pak by měl filtr zafungovat znovu. Měla by tady být nějaká zpětná vazba. Stát by měl mít možnost usměrňovat znovu subjekty, které jsou v rozporu se zákony a s hodnotami této země," uvedl Štefan Füle.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme