Ministr Gross odmítá kampaň o brutalitě policie

Ministr vnitra Stanislav Gross je přesvědčen, že za informacemi o brutálním zacházení policistů s demonstranty na policejních služebnách stojí dobře organizovaná skupina lidí z Česka i zahraničí. Gross, který se už policistů několikrát zastal, pohrozil organizátorům trestním stíháním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle něj se zatím neobjevila jediná věrohodná informace, která by nezákonný postup policistů potvrzovala. Před českými velvyslanectvími v některých evropských zemích dnes pokračovaly demonstrace odpůrců globalizace související především se zatýkáním účastníků pouličních bitek s policií během zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky minulý týden v Praze. Ministerstvo zahraničí nepřijalo žádná mimořádná opatření kvůli pokračujícím protestům. Česká zastoupení podle jeho dřívějšího vyjádření požádala o zvýšenou ochranu místní úřady v některých zemích, z nichž do ČR přijeli demonstranti proti zasedání MMF a SB.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme