Ministr Gross odmítá kampaň o brutalitě policie

Ministr vnitra Stanislav Gross je přesvědčen, že za informacemi o brutálním zacházení policistů s demonstranty na policejních služebnách stojí dobře organizovaná skupina lidí z Česka i zahraničí. Gross, který se už policistů několikrát zastal, pohrozil organizátorům trestním stíháním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle něj se zatím neobjevila jediná věrohodná informace, která by nezákonný postup policistů potvrzovala. Před českými velvyslanectvími v některých evropských zemích dnes pokračovaly demonstrace odpůrců globalizace související především se zatýkáním účastníků pouličních bitek s policií během zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky minulý týden v Praze. Ministerstvo zahraničí nepřijalo žádná mimořádná opatření kvůli pokračujícím protestům. Česká zastoupení podle jeho dřívějšího vyjádření požádala o zvýšenou ochranu místní úřady v některých zemích, z nichž do ČR přijeli demonstranti proti zasedání MMF a SB.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme