Ministr Heger oznámí další opatření před nebezpečným alkoholem

Ministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09 zavede další opatření před nebezpečným alkoholem. Obává se toho, že by se v předvánočním čase mohl znovu dostat do oběhu. Podrobnosti ministr oznámí dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkoholová láhev | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle policie je v Česku ještě 5 tisíc litrů metylalkoholu - není ale jasné kde. Pokud mají lidé sebemenší pochyby o původu alkoholu, měli by ho raději vylít.

„I v počátečních dobách kauzy jsme upozorňovali na to, že je hodně závadného alkoholu mezi lidmi a že stále hrozí nebezpečí. Smutná prognóza se bohužel potvrzuje,“ uvedl šéf vyšetřovacího týmu Metyl Václav Kučera.

Za tři měsíce zemřelo na otravu metanolem už 38 lidí. Většina jedovatého alkoholu pocházela z prodeje ve velkých plastových balení. Vláda se proto chystá takové balení zakázat.

Kvůli distribuci a výrobě jedovatých lihovin stíhá policie na šest desítek lidí, necelá třicítka z nich skončila ve vazbě. Všechny viníky policie ale zatím nedopadla.

Že pančovaný alkohol ohrožuje občany i po čtvrt roce od propuknutí aféry, dokládá případ 61letého muže z Benešovska, který byl před několika dny hospitalizován s těžkou otravou metanolem.

Kateřina Causidisová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme