Z Lán do Prahy letěl Hamáček přes Křivoklát. ‚Zkontrolovali jsme situaci v Praze a okolí,‘ říká

Nad hradem Křivoklát či lomy Malá a Velká Amerika se v sobotu proletěl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Po schůzce s hlavou státu Milošem Zemanem v Lánech totiž kontrolovali, zda se na turisticky oblíbených místech ve středních Čechách neshromažďují lidé. „Nezaznamenali jsme žádný zásadní problém,“ napsal ve zprávě Hamáček serveru iROZHLAS.cz. Podívejte se, kde všude ministr turistický ruch kontroloval.

Fotočlánek Lány/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček se v sobotu odpoledne zúčastnil schůzky prezidenta Miloše Zemana s jeho poradním týmem. Po jejím skončení s policejním prezidentem Janem Švejdarem zaletěli zkontrolovat, zda lidé dodržují nařízení o omezení pohybu. Aplikace Flightradar24 celou jejich cestu zaznamenala.

Prezident podpořil opatření krizového štábu. ‚Nechystáme ještě zásadní uvolňování,‘ řekl Hamáček

Číst článek

Policejní vrtulník obkroužil hrad Křivoklát, turisticky hojně navštěvovanou obec Svatý Jan pod Skalou, lomy Malá a Velká Amerika. Hamáček se Švejdarem zkontrolovali také hrad Karlštejn a centrum Prahy. 

Kontroly na silnicích

Na větší problém ale podle Hamáčka nenarazili. „Nezaznamenali jsme žádný zásadní problém, žádné velké skupiny obyvatel. I podle hlášení policejních hlídek se situace zlepšila a v drtivé většině lidé nařízení dodržují,“ napsal ministr vnitra serveru iROZHLAS.cz. Hamáček už v pátek apeloval na lidi, aby nenavštěvovali oblíbená turistická místa. 

Policie se v souvislosti s tímto doporučením také o víkendu zaměřila na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti a například na Liberecku uzavřela na 30 parkovišť u turistických cílů. 

„Chci poprosit všechny, kteří chtějí jít někam do přírody na vzduch, ať si vybírají nějaká méně frekventovaná místa. Nejezděte do Českého ráje, do Jizerských hor, na Mísečky,“ vyzval také hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN).

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme