Ministr Kalousek měl vyvíjet nátlak na vyšetřovatele Parkanové

Ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek údajně vyhrožoval vyšetřovateli, který má na starosti kauzu Vlasty Parkanové. Tvrdí to týdeník Respekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek na TK o spořících státních dluhopisech | Foto: Filip Jandourek

Kalousek měl zavolat kriminalistovi Jiřímu Mazánkovi a údajně mu řekl, že "u policie skončil". Ministr financí to ale odmítá a tvrdí, že mu telefonoval jen kvůli odbornému stanovisku jeho resortu.

Vyšetřování údajně předraženého nákupu letadel CASA provázejí od začátku silná slova vládních politiků. Například premiér Petr Nečas prohlásil, že o jeho ministrech nebude rozhodovat "parta policejních plukovníků".

ČSSD dnes Kalouska vyzvala k okamžitému odchodu z vlády. Kalouskův telefonát vyšetřovatel kritizoval místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek:

„To co se stalo, je podle mne překročením Rubikonu. Bohužel jsme byli v poslední době svědky toho, že opakovaně docházelo k útokům na policii a justici výroky o plukovnících. Ze strany Miroslava Kalouska o policejní zvůli a estébáckých praktikách policie. Teď se stalo dokonce to, že máme informaci, která je potvrzená, že ministr Kalousek volal vyšetřovateli v kauze CASA. Je o tom dokonce i zápis.“

Ministr Kalousek ale nařčení opozice odmítá. Policistovi prý telefonoval jen kvůli odbornému stanovisku jeho resortu.

Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme