Ministr Kocáb má oznámit, zda opustí vládu

Michael Kocáb by měl právě dnes oznámit, zda vyslyší výzvu Stranu zelených a odejde z vlády. Ministr pro lidská práva a menšiny už dříve uvedl, že tak udělá jen tehdy, pokud tím nerozpoutá vládní krizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb | Foto: Tomáš Adamec


Zelení se rozhodli dál nepodporovat úřednický kabinet kvůli jeho postoji k životnímu prostředí, vadí jim také převaha ministrů nominovaných ČSSD.

Premiér Jan Fischer naznačil, že rozhodnutí zelených chápe jako předvolební záležitost:


„Já jsem rozhodnutí Strany zelených o zastavení řekl bych podpory vládě vzal na vědomí s politováním, protože jsem hluboce přesvědčen, že k tomu racionální důvod nebyl. Beru to jako kus politické reality v této předvolební době.“

Pokud by Kocáb zůstal ministrem, ztratil by podle předsedy zelených Ondřeje Lišky podporu jeho strany. Podle ústavy je ale rozhodnutí o rezignaci na úvaze příslušných ministrů. „Pan Kocáb není členem naší strany, my jsme ho do vlády nominovali jako nestranického odborníka a teď je to na něm, jak se rozhodne,“ řekl Liška.

Milan Kopp, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme