Ministr Kühnl se vydal za českými chemiky v Řecku

České protichemické specialisty, kteří hlídají bezpečnost olympiády v Aténách, navštívil nový ministr obrany Karel Kühnl. Je to jeho první cesta za českými vojáky, kteří slouží v misi v zahraničí. Ministrovo letadlo přistálo na letišti Tanagra, které se nachází nedaleko vojenské základny v Chalkidě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kühnl | Foto: Jan Rosenauer

Česká jednotka, která je součástí 312. praporu mnohonárodní obrany, je podle velitele Vratislava Osvalda připravena v případě požadavku řecké armády zasáhnout během olympiády na kterémkoli místě v zemi. Chemici předvedou ministru Kühnlovi techniku, kterou mají v Chalkidě, a seznámí ho s tím, jak se secvičili s řeckým integrovaným záchranným systémem.

Ministr Kühnl si prohlédne moderní řecká kasárna a poobědvá s chemiky v jejich vojenské jídelně. Program jeho návštěvy je krátký, protože jednotka má v souvislosti se začátkem olympiády třicetiminutovou pohotovost.

Čeští odborníci na detekci a zásah proti chemickým a biologickým zbraním jsou v Řecku od počátku srpna. Jejich mise bude trvat do konce září, kdy se uzavřou paralympijské hry.

Vojáci jsou nyní v pohotovosti a na místo případného zásahu se musí dostat do 30 minut. Tento režim budou mít po celou dobu her.

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme