Ministr kultury Besser ztrácí podporu svých spolustraníků

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí se bude příští úterý zabývat kroky ministra kultury Jiřího Bessera. Pražští zastupitelé za TOP 09 totiž nejsou s prací ministra spokojeni a objevují se hlasy volající po jeho odchodu. Vadí jim jeho rozhodnutí, kterým umožnil demolici domu v horní části pražského Václavského náměstí a také sloučení Státní Opery Praha s Národním divadlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury ČR Jiří Besser. | Foto: Filip Jandourek

Bouřlivou diskuzi vyvolalo například Besserovo nedávné rozhodnutí zrušit památkovou ochranu gotických sklepů u pražské Národní třídy.

Besser kritiku odmítá a je připraven svůj postup na jednání vysvětlit. Radiožurnálu řekl, že jeho spolustraníci nerozumí kontextu, který ho k rozhodnutím vedl:

„Neznají úřední postupy, nevědí, o čem se v těch věcech rozhodlo. Co se týká Státní opery a Národního divadla, je snad jasná věc, že když je jedna organizace dvakrát za sebou ve ztrátě, musí podle zákona příspěvková organizace zaniknout. Takže naopak děláme vše pro to, aby značka Státní opery a vše, co se tam děje nezaniklo, aby to fungovalo dál.“

pir, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme