Ministr Kužvart povolil stavbu dálnice Českým středohořím

Ministr životního prostředí Miloš Kužvart potvrdil udělení výjimky pro stavbu dálnice D8. Rozhodnutí se týká úseku Lovosice-Řehlovice na území chráněné krajinné oblasti České středohoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vychází z toho, že zákonná podmínka pro udělení výjimky umožňující stavět dálnici v chráněné krajinné oblasti, byla naplněna. Tou je výrazná převaha jiného veřejného zájmu nad zájmem ochrany přírody. Zde podle Kužvarta nejde jen o specifický dopravní zájem, ale i o modifikovanou intenzitu zájmu ochrany přírody - dálnice vede méně citlivými místy chráněné oblasti a je vázána na zhruba třicet podmínek stanovených Ministerstvem životního prostředí.

Miroslav Patrik z hnutí Děti Země je ministrovým postojem zklamán. Podle něj jde jen o plynulé pokračování špatného přístupu, který ministerstvo zvolilo za ministra Bendy. V poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu řekl, že podle právníků Dětí Země mohl Kužvart při neprůchodnosti varianty přemostění chráněných území prosadit alespoň kompromisní řešení, kterým by byl dlouhý tunel.

Podle vedoucího referátu životního prostředí v Litoměřicích Jana Zadražila bude stavba znamenat snížení emisí a hlukové zátěže nejcennější oblasti Českého středohoří.

Vladimír Kroc, Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme