Ministr Mertlík obvinil RRTV z jednání proti zájmům státu

Ministr financí Pavel Metlík obvinil Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a jmenovitě jejího místopředsedu Petra Štěpánka z toho, že jednali v rozporu se zájmy státu. Minulý týden totiž rada za předsednictví Štěpánka rozhodla o změně vlastnických poměrů v televizi Prima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souhlasila s tím, že ve společnosti FTV Premiéra, která je klíčem k televizi Prima, získá 70 a půl procenta firma GES REAL Investment, která je součástí holdingu Ivana Zacha. Znamenalo by to, že skupina aktiv spojených s Primou se vzdálí svému vlastníkovi, tedy Československé obchodní bance. To by podle Mertlíka mělo přímé negativní dopady na stát: Štěpánek se ale proti Mertlíkovu tvrzení důrazně ohrazuje:

Ministr Mertlík podle něj projevil překvapivou právní nevědomost. Rada rozhoduje prý jen o tom, zda je transakce v rozporu se zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání. Rada konstatovala, že není.

Aktiva kolem Primy jsou podle Mertlíka mezi 180 miliardami takzvaných nebílých aktiv, u kterých není známo, zda se je podaří vymoci zpět. S rozhodnutím rady nesouhlasí ani ČSOB, která se chce proti verdiktu odvolat k Vrchnímu soudu. Společnost FTV Premiéra, která získala v roce 1992 vysílací licenci pro bývalou televizi Premiéra, vlastnila v minulosti IPB. Banka loni převedla svůj podíl v FTV Premiéra na společnost Domeana, kterou pak ovládla společnost GES Holding. IPB při tom opakovaně tvrdila, že jde pouze o změnu dočasnou a že banka Domeanu nepouští.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme