Ministr Mertlík obvinil RRTV z jednání proti zájmům státu

Ministr financí Pavel Metlík obvinil Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a jmenovitě jejího místopředsedu Petra Štěpánka z toho, že jednali v rozporu se zájmy státu. Minulý týden totiž rada za předsednictví Štěpánka rozhodla o změně vlastnických poměrů v televizi Prima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souhlasila s tím, že ve společnosti FTV Premiéra, která je klíčem k televizi Prima, získá 70 a půl procenta firma GES REAL Investment, která je součástí holdingu Ivana Zacha. Znamenalo by to, že skupina aktiv spojených s Primou se vzdálí svému vlastníkovi, tedy Československé obchodní bance. To by podle Mertlíka mělo přímé negativní dopady na stát: Štěpánek se ale proti Mertlíkovu tvrzení důrazně ohrazuje:

Ministr Mertlík podle něj projevil překvapivou právní nevědomost. Rada rozhoduje prý jen o tom, zda je transakce v rozporu se zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání. Rada konstatovala, že není.

Aktiva kolem Primy jsou podle Mertlíka mezi 180 miliardami takzvaných nebílých aktiv, u kterých není známo, zda se je podaří vymoci zpět. S rozhodnutím rady nesouhlasí ani ČSOB, která se chce proti verdiktu odvolat k Vrchnímu soudu. Společnost FTV Premiéra, která získala v roce 1992 vysílací licenci pro bývalou televizi Premiéra, vlastnila v minulosti IPB. Banka loni převedla svůj podíl v FTV Premiéra na společnost Domeana, kterou pak ovládla společnost GES Holding. IPB při tom opakovaně tvrdila, že jde pouze o změnu dočasnou a že banka Domeanu nepouští.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme